Quest for the Best 2005
Final Results:
Provided by O2CM

DivisionAgeSkillStyleCompetitor

 
 
Adult Silver Standard (WTQ)
1) 107 Dominic Chung & Grace Chung - BC
2) 138 Alex Tsang & Anna Sekunova - BC
3) 103 Vadym Kapinus & Vanessa Kapinus - OR
4) 123 Paul Rood & Susan Philbrick - WA
5) 131 Gregory Steen & Wendy Warne - WA
6) 116 James Druzdzel & Jami lee Zoellner - WA
7) 113 Klaus Gradischnig & Jan Lambert - VA
Adult Gold Standard (WTFQ)
1) 114 Andrew Miller & Janet Kim-Sing - B.C.
2) 107 Dominic Chung & Grace Chung - BC
3) 109 Julio Wong & Maria Wong - BC
4) 138 Alex Tsang & Anna Sekunova - BC
Adult Bronze Standard (WQ)
1) 131 Gregory Steen & Wendy Warne - WA
2) 116 James Druzdzel & Jami lee Zoellner - WA
Senior I Silver Standard (WTF)
1) 107 Dominic Chung & Grace Chung - BC
2) 123 Paul Rood & Susan Philbrick - WA
3) 131 Gregory Steen & Wendy Warne - WA
4) 113 Klaus Gradischnig & Jan Lambert - VA
Senior I Gold Standard (WTFQ)
1) 107 Dominic Chung & Grace Chung - BC
2) 137 Gaston Lefort & Jennifer Wang - BC
3) 109 Julio Wong & Maria Wong - BC
4) 123 Paul Rood & Susan Philbrick - WA
5) 135 Barney Chiu & Marjorie Laymance - WA
Senior I Bronze Standard (WQ)
1) 131 Gregory Steen & Wendy Warne - WA
Adult Championship Smooth (WTFV)
1) 102 Daryl Schmidt & Michele Boyer - WA
Senior I Novice Standard (WFQ)
1) 137 Gaston Lefort & Jennifer Wang - BC
2) 109 Julio Wong & Maria Wong - BC
3) 108 Jonathan Huggett & Carolyn Huggett - BC
4) 131 Gregory Steen & Wendy Warne - WA
5) 107 Dominic Chung & Grace Chung - BC
6) 113 Klaus Gradischnig & Jan Lambert - VA
7) 135 Barney Chiu & Marjorie Laymance - WA
Senior I Pre-Champ Standard (WTFQ)
1) 117 Madeson Basie & Dior Huang - BC
2) 137 Gaston Lefort & Jennifer Wang - BC
3) 109 Julio Wong & Maria Wong - BC
4) 108 Jonathan Huggett & Carolyn Huggett - BC
Senior I Championship Standard (WTVFQ)
1) 121 George Lindholm & Deborah Wong - BC
2) 130 Aries Wong & Agnes Wong - BC
3) 124 Marvin Wheeler & Lynn Wheeler - WA
4) 112 Michael Wachal & Alannah Sinclaire - WA
5) 117 Madeson Basie & Dior Huang - BC
6) 127 George Kao & Leona Chan - BC
7) 132 John Chittenden & Suzanne Hunter - WA
8) 102 Daryl Schmidt & Michele Boyer - WA
9) 120 Thio Budiman & Fanny Budiman - WA
Senior I Championship Latin (CSRPJ)
1) 110 Robert Renz & Susan Nieswander - WA
Adult Novice Standard (WFQ)
1) 129 Leo Raymundo & Liliya Fesko - WA
2) 111 Lawrence Au & Gloria Chien - bc
3) 117 Madeson Basie & Dior Huang - BC
4) 115 Daniel H. Wong & Dawen Peng - BC
5) 114 Andrew Miller & Janet Kim-Sing - B.C.
6) 134 Frank Martinelli & Elen Koharian - CA
7) 102 Daryl Schmidt & Michele Boyer - WA
8) 108 Jonathan Huggett & Carolyn Huggett - BC
9) 103 Vadym Kapinus & Vanessa Kapinus - OR
10) 131 Gregory Steen & Wendy Warne - WA
11) 113 Klaus Gradischnig & Jan Lambert - VA
12) 138 Alex Tsang & Anna Sekunova - BC
Adult Bronze Latin (CR)
1) 139 Fidel Cruz & Mindi Sheer - WA
2) 145 Lars Linder & Holly Linder - WA
3) 144 Jon Ellis & Svetlana Yost - WA
4) 116 James Druzdzel & Jami lee Zoellner - WA
Adult Pre-Champ Standard (WTFQ)
1) 129 Leo Raymundo & Liliya Fesko - WA
2) 130 Aries Wong & Agnes Wong - BC
3) 111 Lawrence Au & Gloria Chien - bc
4) 115 Daniel H. Wong & Dawen Peng - BC
5) 117 Madeson Basie & Dior Huang - BC
6) 101 Jonathan Crawford & Alena Birakova - WA
7) 102 Daryl Schmidt & Michele Boyer - WA
8) 120 Thio Budiman & Fanny Budiman - WA
9) 132 John Chittenden & Suzanne Hunter - WA
Adult Silver Latin (CSR)
1) 118 Rishi Ganti & Alexis Zaccarello - TX
2) 103 Vadym Kapinus & Vanessa Kapinus - OR
Senior I Silver Latin (CSR)
1) 109 Julio Wong & Maria Wong - BC
Adult Gold Latin (CSRJ)
1) 118 Rishi Ganti & Alexis Zaccarello - TX
Adult Novice Latin (CSR)
1) 102 Daryl Schmidt & Michele Boyer - WA
2) 118 Rishi Ganti & Alexis Zaccarello - TX
Adult Pre-Champ Rhythm (CRSB)
1) 102 Daryl Schmidt & Michele Boyer - WA
Adult Championship Latin (CSRPJ)
1) 105 Dmitry Ischenko & Aleksandra Kostenko - WA
2) 110 Robert Renz & Susan Nieswander - WA
Senior I Novice Latin (CSR)
1) 102 Daryl Schmidt & Michele Boyer - WA
2) 109 Julio Wong & Maria Wong - BC
Adult Championship Standard (WTVFQ)
1) 126 Gary Chen & Dianna Yip - BC
2) 121 George Lindholm & Deborah Wong - BC
3) 143 Pavel Balykin & Maria Balykin - Russia
4) 101 Jonathan Crawford & Alena Birakova - WA
5) 120 Thio Budiman & Fanny Budiman - WA
Youth Championship Standard (WTVFQ)
1) 143 Pavel Balykin & Maria Balykin - Russia
2) 140 Vlad Makarenko & Erika Bykov - WA
3) 141 Dmitriy Vorobiev & Kseniya Sevenko - WA
4) 142 Xavier Pierre-Jerome & Ksenia Petchenkina - WA
Youth Championship Latin (CSRPJ)
1) 143 Pavel Balykin & Maria Balykin - Russia
2) 140 Vlad Makarenko & Erika Bykov - WA
3) 141 Dmitriy Vorobiev & Kseniya Sevenko - WA
4) 142 Xavier Pierre-Jerome & Ksenia Petchenkina - WA