River CIty Ball 2014
Final Results:
Provided by O2CM

DivisionAgeSkillStyleCompetitor

 
 
Amateur* Pre-Teen Newcomer Standard* (W)
1) 130 Zack Lally & Nina Mitin - OR
2) 101 Alexey Shusterman & Rona Isakharov - OR
Amateur* Youth* Newcomer Standard* (W)
1) 123 Lucas Lally & Sarah Kirchoff - OR
Amateur* Pre-Teen Newcomer Intl. Quickstep (Q)
1) 130 Zack Lally & Nina Mitin - OR
2) 101 Alexey Shusterman & Rona Isakharov - OR
Amateur* Youth* Newcomer Intl. Quickstep (Q)
1) 123 Lucas Lally & Sarah Kirchoff - OR
Amateur* Junior Syllabus (1) Intl. V. Waltz (V)
1) 105 Griffin Cooney & Josephine Taylor - WA
2) 110 Lazar Isakharov & Alena Budko - Oregon
Mixed Ladies Pre-Teen Bronze* Standard* (WQ)
1) 122 Eric Hayden & Roisin Byl - Oregon
2) 137 Michael Millis & Luci Manzella - WA
Amateur* Pre-Teen Syllabus (1) Intl. V. Waltz (V)
1) 105 Griffin Cooney & Josephine Taylor - WA
2) 110 Lazar Isakharov & Alena Budko - Oregon
Amateur* Junior Newcomer Standard* (W)
1) 123 Lucas Lally & Sarah Kirchoff - OR
2) 130 Zack Lally & Nina Mitin - OR
Amateur* Junior Newcomer Intl. Quickstep (Q)
1) 123 Lucas Lally & Sarah Kirchoff - OR
2) 130 Zack Lally & Nina Mitin - OR
Amateur* Pre-Teen Bronze* Standard* (WQ)
1) 117 gabriel white & Lyubov Morgan - WA
2) 113 Ryan Hopf & Elina Tursunbaeva - Oregon
3) 104 Joshua Lee & Natasha Hernandez - Oregon
4) 130 Zack Lally & Nina Mitin - OR
5) 133 Asher Milman & Michelle Milman - Oregon
6) 101 Alexey Shusterman & Rona Isakharov - OR
Mixed Ladies Junior Bronze* Standard* (WQ)
1) 122 Eric Hayden & Roisin Byl - Oregon
2) 137 Michael Millis & Luci Manzella - WA
Amateur* Youth* Gold* Standard* (WTFQ)
1) 126 Kyle Mclinden & Jael Hudson - Washington
Amateur* Junior Bronze* Standard* (WQ)
1) 117 gabriel white & Lyubov Morgan - WA
2) 113 Ryan Hopf & Elina Tursunbaeva - Oregon
3) 104 Joshua Lee & Natasha Hernandez - Oregon
4) 133 Asher Milman & Michelle Milman - Oregon
5) 125 Daniel White & Tiawna Gunnell - WA
6) 123 Lucas Lally & Sarah Kirchoff - OR
Amateur* Pre-Teen Gold* Standard* (WTFQ)
1) 105 Griffin Cooney & Josephine Taylor - WA
2) 110 Lazar Isakharov & Alena Budko - Oregon
Amateur* Pre-Teen Newcomer Smooth* (W)
1) 130 Zack Lally & Nina Mitin - OR
2) 101 Alexey Shusterman & Rona Isakharov - OR
Amateur* Youth* Silver* Standard* (WFQ)
1) 126 Kyle Mclinden & Jael Hudson - Washington
Amateur* Junior Newcomer Smooth* (W)
1) 130 Zack Lally & Nina Mitin - OR
Amateur* Junior Silver* Standard* (WFQ)
1) 126 Kyle Mclinden & Jael Hudson - Washington
2) 113 Ryan Hopf & Elina Tursunbaeva - Oregon
Amateur* Youth* Bronze* Standard* (WQ)
1) 125 Daniel White & Tiawna Gunnell - WA
2) 123 Lucas Lally & Sarah Kirchoff - OR
Amateur* Pre-Teen Silver* Standard* (WFQ)
1) 113 Ryan Hopf & Elina Tursunbaeva - Oregon
2) 133 Asher Milman & Michelle Milman - Oregon
Amateur* Junior Gold* Standard* (WTFQ)
1) 105 Griffin Cooney & Josephine Taylor - WA
2) 110 Lazar Isakharov & Alena Budko - Oregon
3) 126 Kyle Mclinden & Jael Hudson - Washington
Amateur* Pre-Teen Newcomer Latin* (C)
1) 130 Zack Lally & Nina Mitin - OR
2) 101 Alexey Shusterman & Rona Isakharov - OR
Amateur* Youth* Newcomer Latin* (C)
1) 123 Lucas Lally & Sarah Kirchoff - OR
Amateur* Pre-Teen Newcomer Intl. Rumba (R)
1) 130 Zack Lally & Nina Mitin - OR
2) 101 Alexey Shusterman & Rona Isakharov - OR
Amateur* Youth* Newcomer Intl. Rumba (R)
1) 123 Lucas Lally & Sarah Kirchoff - OR
Amateur* Junior Silver* Latin* (SCR)
1) 126 Kyle Mclinden & Jael Hudson - Washington
2) 117 gabriel white & Lyubov Morgan - WA
3) 113 Ryan Hopf & Elina Tursunbaeva - Oregon
Mixed Ladies Junior Bronze* Latin* (CR)
1) 122 Eric Hayden & Roisin Byl - Oregon
2) 137 Michael Millis & Luci Manzella - WA
Amateur* Youth* Bronze* Latin* (CR)
1) 125 Daniel White & Tiawna Gunnell - WA
2) 123 Lucas Lally & Sarah Kirchoff - OR
Amateur* Junior Gold* Latin* (SCRJ)
1) 105 Griffin Cooney & Josephine Taylor - WA
2) 110 Lazar Isakharov & Alena Budko - Oregon
3) 126 Kyle Mclinden & Jael Hudson - Washington
Amateur* Junior Newcomer Latin* (C)
1) 130 Zack Lally & Nina Mitin - OR
2) 123 Lucas Lally & Sarah Kirchoff - OR
Mixed Ladies Pre-Teen Bronze* Latin* (CR)
1) 122 Eric Hayden & Roisin Byl - Oregon
2) 137 Michael Millis & Luci Manzella - WA
Amateur* Junior Bronze* Latin* (CR)
1) 117 gabriel white & Lyubov Morgan - WA
2) 113 Ryan Hopf & Elina Tursunbaeva - Oregon
3) 104 Joshua Lee & Natasha Hernandez - Oregon
4) 125 Daniel White & Tiawna Gunnell - WA
5) 133 Asher Milman & Michelle Milman - Oregon
6) 123 Lucas Lally & Sarah Kirchoff - OR
Amateur* Junior Newcomer Intl. Rumba (R)
1) 123 Lucas Lally & Sarah Kirchoff - OR
2) 130 Zack Lally & Nina Mitin - OR
Amateur* Youth* Silver* Latin* (SCR)
1) 126 Kyle Mclinden & Jael Hudson - Washington
Amateur* Pre-Teen Silver* Latin* (SCR)
1) 117 gabriel white & Lyubov Morgan - WA
2) 113 Ryan Hopf & Elina Tursunbaeva - Oregon
3) 133 Asher Milman & Michelle Milman - Oregon
Amateur* Pre-Teen Gold* Latin* (SCRJ)
1) 110 Lazar Isakharov & Alena Budko - Oregon
2) 105 Griffin Cooney & Josephine Taylor - WA
Amateur* Pre-Teen Newcomer Rhythm* (C)
1) 130 Zack Lally & Nina Mitin - OR
2) 101 Alexey Shusterman & Rona Isakharov - OR
Amateur* Junior Newcomer Rhythm* (C)
1) 130 Zack Lally & Nina Mitin - OR
Amateur* Youth* Gold* Latin* (SCRJ)
1) 126 Kyle Mclinden & Jael Hudson - Washington
Amateur* Pre-Teen Bronze* Latin* (CR)
1) 104 Joshua Lee & Natasha Hernandez - Oregon
2) 113 Ryan Hopf & Elina Tursunbaeva - Oregon
3) 117 gabriel white & Lyubov Morgan - WA
4) 133 Asher Milman & Michelle Milman - Oregon
5) 130 Zack Lally & Nina Mitin - OR
6) 101 Alexey Shusterman & Rona Isakharov - OR
Amateur* Senior II* Silver* Smooth* (WFT)
1) 112 Roger Blashfield & Linda Blashfield - Oregon
2) 107 Paul Hill & Anneliese Hill - Washington
Amateur* Adult* Bronze* Standard* (WQ)
1) 138 Mark Wojahn & Iea Trueblood - Oregon
2) 106 Rick Davis & Lisa Boucher - Oregon
3) 137 Michael Millis & Matlin Anderson - WA
Amateur* Senior III* Silver* Smooth* (WFT)
1) 112 Roger Blashfield & Linda Blashfield - Oregon
2) 107 Paul Hill & Anneliese Hill - Washington
Amateur* Senior I* Bronze* Standard* (WQ)
1) 138 Mark Wojahn & Iea Trueblood - Oregon
Amateur* Senior II* Bronze* Standard* (WQ)
1) 107 Paul Hill & Anneliese Hill - Washington
2) 102 Gary Gitner & Karen Rash-Gitner - Oregon
Amateur* Senior I* Novice* Standard* (WFQ)
1) 124 Paul J. Rood & Susan Philbrick - Washington
Amateur* Adult* Silver* Standard* (WFQ)
1) 138 Mark Wojahn & Iea Trueblood - Oregon
2) 106 Rick Davis & Lisa Boucher - Oregon
3) 137 Michael Millis & Matlin Anderson - WA
Amateur* Senior III* Bronze* Standard* (WQ)
1) 107 Paul Hill & Anneliese Hill - Washington
2) 102 Gary Gitner & Karen Rash-Gitner - Oregon
Amateur* Senior II* Novice* Standard* (WFQ)
1) 124 Paul J. Rood & Susan Philbrick - Washington
2) 114 Terrance Nicholson & Candace Nicholson - Oregon
3) 118 Bill Hingley & Glenda Hingley - BC
4) 116 Vidar Moen & Cindy Moen - Oregon
Amateur* Senior I* Silver* Standard* (WFQ)
1) 138 Mark Wojahn & Iea Trueblood - Oregon
Amateur* Senior II* Silver* Standard* (WFQ)
1) 103 William Minniear & Candace Nicholson - Washington
2) 115 Douglas Daniels & Li Zhang - Oregon
3) 112 Roger Blashfield & Linda Blashfield - Oregon
4) 102 Gary Gitner & Karen Rash-Gitner - Oregon
Amateur* Senior III* Novice* Standard* (WFQ)
1) 114 Terrance Nicholson & Candace Nicholson - Oregon
2) 118 Bill Hingley & Glenda Hingley - BC
3) 116 Vidar Moen & Cindy Moen - Oregon
Amateur* Senior III* Silver* Standard* (WFQ)
1) 103 William Minniear & Irita Minniear - Washington
2) 115 Douglas Daniels & Li Zhang - Oregon
3) 112 Roger Blashfield & Linda Blashfield - Oregon
4) 102 Gary Gitner & Karen Rash-Gitner - Oregon
Amateur* Senior III* Gold* Standard* (WTFQ)
1) 118 Bill Hingley & Glenda Hingley - BC
2) 116 Vidar Moen & Cindy Moen - Oregon
3) 103 William Minniear & Irita Minniear - Washington
Amateur* Senior II* Gold* Standard* (WTFQ)
1) 118 Bill Hingley & Glenda Hingley - BC
2) 116 Vidar Moen & Cindy Moen - Oregon
Amateur* Adult* Novice* Standard* (WFQ)
1) 109 Vyacheslav Andrejev & Diana Wojcik - Oregon
Amateur* Senior II* Pre-Champ* Standard* (WTFQ)
1) 124 Paul J. Rood & Susan Philbrick - Washington
2) 114 Terrance Nicholson & Candace Nicholson - Oregon
Amateur* Adult* Pre-Champ* Standard* (WTFQ)
1) 109 Vyacheslav Andrejev & Diana Wojcik - Oregon
Amateur* Senior III* Pre-Champ* Standard* (WTFQ)
1) 114 Terrance Nicholson & Candace Nicholson - Oregon
Amateur* Adult* Championship* Standard* (WTVFQ)
1) 108 Dmitriy Vorobiev & Zoe Zimmerman - Washington
Mixed Ladies Adult* Bronze* Latin* (CR)
1) 109 Vyacheslav Andrejev & Diana Wojcik - Oregon
Amateur* Adult* Bronze* Latin* (CR)
1) 137 Michael Millis & Matlin Anderson - WA
Amateur* Senior II* Bronze* Latin* (CR)
1) 102 Gary Gitner & Karen Rash-Gitner - Oregon
Amateur* Senior II* Silver* Latin* (SCR)
1) 115 Douglas Daniels & Li Zhang - Oregon
2) 103 William Minniear & Irita Minniear - Washington
3) 102 Gary Gitner & Karen Rash-Gitner - Oregon
Amateur* Senior III* Silver* Latin* (SCR)
1) 115 Douglas Daniels & Li Zhang - Oregon
2) 103 William Minniear & Irita Minniear - Washington
3) 102 Gary Gitner & Karen Rash-Gitner - Oregon
Amateur* Senior II* Gold* Latin* (SCRJ)
1) 103 William Minniear & Irita Minniear - Washington
Amateur* Senior III* Gold* Latin* (SCRJ)
1) 103 William Minniear & Irita Minniear - Washington
Amateur* Adult* Pre-Champ* Latin* (SCRJ)
1) 129 Peter Krastev & Janine Roffe - Washington